Home Ceník Download Kontakt

Přenosné terminály \ Terminály Cipherlab \ CPT-8000

CPT-8000

Popis:
Přenosný datový terminál CipherLab CPT8000 je nejmenší a nejlevnější, přesto vysoce výkonná mobilní čtečka pro čárový kód určená pro celodenní a každodenní používání. Typ CPT-8000 má ve výbavě 2 ks alkalických AAA baterií, typ CPT-8001 používá standardní Li-ION akumuláory (Nokia) a je vybaven dobíjecím obvodem.
CipherLab CPT8000 je ideální pro inventury, sledování výrobního procesu, příjmů a výdejů zboží na sklady, pro sběr dat v prodejnách a při distribuci zboží. Je vybaven odolnou schránkou z ABS plastu, díky které bez újmy vydrží opakovaný pád na beton z výšky 1,2 m. Komunikuje pomocí IR rozhraní, ve spojení s komunikační jednotkou (cradle) lze využít také sériovou komunikaci RS-232 nebo rozhraní USB.
Napájení je dvěma alkalickými (možné NiMH) bateriemi velikosti AAA, jejichž životnost je až 100 hodin provozu přístroje. Bezpečnost uložených dat proti ztrátě je zajištěna záložním akumulátorem, na který se data udrží v paměti až dva roky po vybití nebo vyjmutí napájecích baterií.
U přístroje je použitý snadno čitelný grafický displej z tekutých krystalů (8 řádek textu), který je podsvětlený a lze nastavit jeho kontrast, což umožní snadné čtení bez ohledu na intenzitu okolního světla.
CPT-8000 má už v základní výbavě bohatou sadu podpůrných vývojových nástrojů včetně programového vybavení pracujícího v systému Windows ? s přístrojem získáte i velmi intuitivní nástroj pro vývoj vlastních aplikací - aplikační generátor AG-8000 je volně k dispozici na internetu v kompletně lokalizované formě. Pomocí AG-8000 lze intuitivně naprogramovat většinu aplikací potřebných pro práci s přístrojem.
Všechny aplikace AG-8000 jsou kompletně lokalizovány, včetně zobrazení háčků a čárek na displeji přístroje. Pro nestandartní aplikace jsou k dispozici i překladače jazyků ?CipherLab-C? a ?CipherLab-BASIC?. Možnosti programovacího prostředku "Aplikační Generátor" lze vyzkoušet i bez samotného přístroje, aplikační generátor simuluje chování CPT-8000 přímo na obrazovce vašeho PC.
Systém terminálu je otevřený k budoucím aktualizacím firmwaru výrobce.
Formát dat:
Přenášená data (do CPT i opačným směrem) jsou ve tvaru textových souborů. Interně v terminálu jsou tzv. lookup soubory ukládány ve formě indexované databáze, což přináší okamžitou odezvu vyhledávacích funkcí.
Platformy:
Základní prostředí pro počítač je jakákoliv verze Windows a pro vývojáře jsou kromě přenosových programů k dispozici i knihovny DLL umožňující přímou implementaci do jiných programů (Excel, Access, Visual FoxPro atd.). V prostředí MS-DOS lze použít programový balík Dos4CPT. Pro přenosy dat v jiných platformách je možné nastavit terminál na klávesnicové komunikační rozhraní.


vláště v zemích, kde se nehovoří anglicky, může být podstatným argumentem pro rozhodování snadná lokalizovatelnost základního vývojového a ladícího prostředku - Generátoru Aplikací. Stručný seznam softwarových prostředků pro použití terminálu CPT-800x:
Generátor Aplikací, základní prostředek pro vývoj aplikací a jejich testování. Multijazyková verze, obsahuje angličtinu a češtinu. Ke stažení zde
CPT Communication DLL, dynamická knihovna určená pro vývojáře. Umožňuje vestavět funkce pro přenosy dat oběma směry přímo do vaší aplikace. Ke stažení zde
Mobile Sale, nadstavba vhodná pro různé ERP systémy umožňující prodej z vozu. Multijazyková verze, obsahuje angličtinu a češtinu. Demoverze je ke stažení zde
MOBILE STORE pro ABRA GOLD, kompletní softwarový balík rozšiřující možnosti skladového+pokladního systému ABRA GOLD integrací terminálu CPT-8000 (sběr dat) a tiskárny čárového kódu Argox (tisk nálepek). Uživatelská příručka ke stažení zde
CipherLab-Basic Trial, demoverze vývojového prostředku pro programování libovolného terminálu CipherLab v jazyce Basic. Ke stažení zde
CipherLab-C, vývojový prostředek pro programování libovolného terminálu CipherLab v jazyce ANSI-C.

Přístroj je srovnatelný s mobilním telefonem - velikostí i cenou. Přesto zůstal výkonností na úrovni modelu CPT-711.
Baterie Operační baterie: 2 x AAA baterie (CPT-8000) ; Li-ION typ Nokia (CPT-8001) Záložní baterie: 3V/7mAh lithiový akumulátor Výdrž na baterie: více než 100 hodin (alkalické baterie)
Hmotnost 180 g (včetně baterií)
CPU 16-bit CMOS, nízká spotřeba energie
Paměť1MB flash Paměť pro data volitelně 1MB nebo 2MB SRAM
Displej 100x64 bodů FSTN s LED podsvětlením
Klávesnice 21 gumových kláves
Světelný zdroj viditelný laserový paprsek - 670+-15nm
Dosah snímání 2 ~ 20 cm
Spotřeba až 100 hodin v úsporném provozu, prům. 3 dny normálního provozu
Operační teplota -20°C - 60°C
© 2007 QS Data, všechna práva vyhrazena